174-E50-113R141
174-E50-113R141
174-E50-113R141
DigiKeys varenummer
174-150MEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
174-E50-113R141
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
EDA/CAD-modeller
174-E50-113R141 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,370" (9,40mm)
Antal positioner
Funktioner
Jordingsindhak, Monteringsbeslag
Antal rækker
3
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C