173-E37-213R001
173-E37-213R001
173-E37-213R001
DigiKeys varenummer
1173-137FEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
173-E37-213R001
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
173-E37-213R001 Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,283" (7,20mm)
Antal positioner
Farve
Hvid
Antal rækker
2
Kontaktform
Bearbejdet
Monteringstype
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Kontaktmateriale
Kobber
Kontakttype
Signal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C