172-050-243R001
DigiKeys varenummer
37-172-050-243R001-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-050-243R001
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 50POS PNL MNT WW
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
50 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Terminering
Wire-wrap
Mfr
Primær materiale
Metal
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Varestatus
Aktiv
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Strømklassificering (AMPS)
5A
Antal positioner
Spændingsklassifikation
500V
Antal rækker
3
Farve
Beige
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
5 (DD, D)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C