172-037-113R001
DigiKeys varenummer
37-172-037-113R001-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-037-113R001
Beskrivelse
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
500V
Antal rækker
2
Farve
Beige
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Messing
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C