172-025-242R001 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
NorComp Inc.
På lager: 59
Datablad
25 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
172-025-242R001
172-025-242R001
172-025-242R001
DigiKeys varenummer
1625FNA-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-025-242R001
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT WW
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Terminering
Wire-wrap
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Fortinnet
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Varestatus
Forældet
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Farve
Beige
Antal positioner
Kontaktform
Bearbejdet
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Polyester
Monteringstype
Kontaktmateriale
Messing
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C