172-015-213R011
DigiKeys varenummer
37-172-015-213R011-ND
Producenter
Producentens varenummer
172-015-213R011
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 15P PNL MNT SLDR
Detaljeret beskrivelse
15 position D-Sub Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Mfr
Primær materiale
Metal
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Strømklassificering (AMPS)
5A
Antal positioner
Spændingsklassifikation
500V
Antal rækker
2
Farve
Beige
Monteringstype
Kontaktform
Bearbejdet
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A)
Dielektrisk materiale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Messing
Flangefunktionalitet
Kortside (4-40)
Driftstemperatur
-50°C – 100°C