PM55L-048-HHD0
DigiKeys varenummer
942-PM55L-048-HHD0-ND
Producenter
Producentens varenummer
PM55L-048-HHD0
Beskrivelse
STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 24V
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Topolet Stepmotorer Permanent magnet Ramme størrelse 48.0 trin 600 mA 24VDC
Kategori
Stepvinkel
7,5°
Mfr
Moment - Fastholdelse (oz-in/mNm)
23,4 / 167
Serie
Størrelse/dimension
Rund - 2,160" diam. (55,00mm)
Emballage
Bulk
Diameter - Aksel
0,157" (4,00mm)
Varestatus
Aktiv
Længde - Aksel og leje
0,591" (15,00mm)
Type
Permanent magnet
Monteringshuls afstand
2,560" (65,00mm)
Spoletype
Topolet
Termineringsudformning
Trådledere
Spænding - Nominel
24VDC
Spolemodstand
5.5 Ohms
Strømklassificering (AMPS)
600 mA