PM42S-048-HHC8
DigiKeys varenummer
942-PM42S-048-HHC8-ND
Producenter
Producentens varenummer
PM42S-048-HHC8
Beskrivelse
STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 24V
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Topolet Stepmotorer Permanent magnet Ramme størrelse 48.0 trin 600 mA 24VDC
Kategori
Stepvinkel
7,5°
Mfr
Moment - Fastholdelse (oz-in/mNm)
9,3 / 66
Serie
Størrelse/dimension
Rund - 1,650" diam. (42,00mm)
Emballage
Bulk
Diameter - Aksel
0,118" (3,00mm)
Varestatus
Aktiv
Længde - Aksel og leje
0,472" (12,00mm)
Type
Permanent magnet
Monteringshuls afstand
1,950" (49,48mm)
Spoletype
Topolet
Termineringsudformning
Trådledere
Spænding - Nominel
24VDC
Spolemodstand
8 Ohms
Strømklassificering (AMPS)
600 mA