06038DA-12S-EWF-D
DigiKeys varenummer
12-06038DA-12S-EWF-D-ND
Producenter
Producentens varenummer
06038DA-12S-EWF-D
Beskrivelse
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 12VDC Kvadratisk - 60mm L x 60mm H Kugle 73,1 CFM (2,05m³/min) 4 trådledere
Kategori
Støj
66,5dB
Mfr
Effekt (Watt)
27.6 W
Serie
RPM
Emballage
Boks
Terminering
4 trådledere
Driftstemperatur
14 – 140°F (–10 – 60°C)
Spænding - Nominel
Godkendelsesagentur
cULus, VDE
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 60mm L x 60mm H
Strømklassificering (AMPS)
2,30A
Bredde
38,00mm
Spændingsområde
10,8 – 13,2VDC
Luftgennemstrømning
73,1 CFM (2,05m³/min)
Materiale - Ramme
Plastic
Statisk tryk
3,560in H2O (886,7Pa)
Materiale - Blad
Plastic
Lejetype
Kugle
Levetid @ temp.
70000 timer @ 40°C