06020VA-24Q-CAS-0
DigiKeys varenummer
P19878-ND
Producenter
Producentens varenummer
06020VA-24Q-CAS-0
Beskrivelse
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ventilator Røraksial 24VDC Kvadratisk - 60mm L x 60mm H Kugle 24,7CFM (0,692m³/min) 2 trådledere
Kategori
Støj
42,0dB
Mfr
Effekt (Watt)
3.6 W
Serie
RPM
Emballage
Bulk
Terminering
2 trådledere
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
Spænding - Nominel
Driftstemperatur
14 – 158°F (–10 – 70°C)
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 60mm L x 60mm H
Vægt
0,176lb (79,83g)
Bredde
20,00mm
Strømklassificering (AMPS)
0,150A
Luftgennemstrømning
24,7CFM (0,692m³/min)
Spændingsområde
10 – 26,4VDC
Statisk tryk
0,400in H2O (99,6Pa)