SK12AAW01
SK12AAW01
SK12AAW01
DigiKeys varenummer
360-1935-ND
Producenter
Producentens varenummer
SK12AAW01
Beskrivelse
SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontakter med nøglelås 2 Position SPDT 3A (AC) 125 VAC DC Panelmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SK12AAW01 Modeller
Kategori
Nøgle, Udtagelige positioner
Alle
Producenter
NKK Switches
Vinkel af rotationsstep
90°
Serie
Kontaktmateriale
Sølv (Ag)
Emballage
Bulk
Monteringstype
Panelmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Kredsløb
SPDT
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 12,00mm diam.
Antal positioner
2
Funktioner
Epoxyforseglede terminaler
Switch-funktion
On-On
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Kontakttiming
BBM (Break-Before-Make)
Dybde bag flange
27,00mm
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC)
Mekanisk levetid
30.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V