JWM11RA2A
JWM11RA2A
IP Rated Switches | Datasheet Preview
JWM11RA2A
DigiKeys varenummer
360-1484-ND
Producenter
Producentens varenummer
JWM11RA2A
Beskrivelse
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPST 10A (AC) 125 V Panelmontering, Snap-in
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
JWM11RA2A Modeller
Kategori
Farve - Aktuator/hætte
Sort
Mfr
Aktuatormærkning
O -
Serie
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Emballage
Bulk
IP (Ingress Protection)
Støvtæt
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Epoxyforseglede terminaler
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 24,00mm x 15,40mm
Kredsløb
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
Switch-funktion
Godkendelsesagentur
CSA, UL, VDE
Strømklassificering (AMPS)
Mekanisk levetid
25.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V