ST42EG204 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nidec Components
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nidec Components
På lager: 0
Datablad
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Billede for ST42EG204 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ST42EG204
DigiKeys varenummer
ST42EG204-ND
Producenter
Producentens varenummer
ST42EG204
Beskrivelse
TRIMMER 200K OHM 0.25W J LEAD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
200 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
200 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,197" x 0,177" overflade (5,00mm x 4,50mm)
Tolerance
±20%