CT-94EY103
DigiKeys varenummer
563-CT-94EY103-ND
Producenter
Producentens varenummer
CT-94EY103
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 18.0 Drej Topjustering
EDA/CAD-modeller
CT-94EY103 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,378" x 0,189" overflade (9,60mm x 4,80mm)
Tolerance
±10%