CT-94EW203 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nidec Components
På lager: 300
Datablad
20 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 18.0 Drej Topjustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CT-94EW203
DigiKeys varenummer
563-CT-94EW203-ND
Producenter
Producentens varenummer
CT-94EW203
Beskrivelse
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
CT-94EW203 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
20 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,378" x 0,189" overflade (9,60mm x 4,80mm)
Tolerance
±10%