CT-20EPB101
DigiKeys varenummer
563-CT-20EPB101-ND
Producenter
Producentens varenummer
CT-20EPB101
Beskrivelse
TRIMMER 100-100 OHM 0.5W PC PIN
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Panelmontering, Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Nidec Components
Antal omgange
15.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Panelmontering, Hulmontering
Modstand
100 Ohms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,906" x 0,350" overflade (23,00mm x 8,90mm)
Tolerance
±10%