SM-42TA103 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nidec Components
På lager: 0
Datablad
10 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 11.0 Drej Sidejustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SM-42TA103
DigiKeys varenummer
SM-42TA103TR-ND - Tape & Reel (TR)
SM-42TA103CT-ND - Afskåret tape (CT)
SM-42TA103DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SM-42TA103
Beskrivelse
TRIMMER 10KOHM 0.25W J LEAD SIDE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SM-42TA103 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Nidec Components
Antal omgange
11.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,189" x 0,181" overflade (4,80mm x 4,60mm)
Tolerance
±10%