FT-63EN504
DigiKeys varenummer
563-FT-63EN504-ND
Producenter
Producentens varenummer
FT-63EN504
Beskrivelse
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
500 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
EDA/CAD-modeller
FT-63EN504 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
500 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,323" x 0,276" overflade (8,20mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%