FT-63EN500 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TT Electronics/BI
På lager: 0
Datablad
50 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FT-63EN500
DigiKeys varenummer
563-FT-63EN500-ND
Producenter
Producentens varenummer
FT-63EN500
Beskrivelse
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
FT-63EN500 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Modstand
50 Ohms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,323" x 0,276" overflade (8,20mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%