FT-63EN102
DigiKeys varenummer
563-FT-63EN102-ND
Producenter
Producentens varenummer
FT-63EN102
Beskrivelse
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FT-63EN102 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Nidec Components
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
1 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,323" x 0,276" overflade (8,20mm x 7,00mm)
Tolerance
±10%