CT-20EPB101 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 563-CT-20EPB101-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | CT-20EPB101 |
Beskrivelse | TRIMMER 100-100 OHM 0.5W PC PIN |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 100 Ohms 0,5W, 1/2W PC-ben Panelmontering, Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 15.0 Drej Sidejustering |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Producenter Nidec Components | Antal omgange 15.0 |
Serie | Justeringstype Sidejustering |
Emballage Bulk | Resistivt materiale Keramisk metal |
Varestatus Aktiv | Monteringstype Panelmontering, Hulmontering |
Modstand 100 Ohms | Termineringsudformning PC-ben |
Effekt (Watt) 0,5W, 1/2W | Størrelse/dimension Rektangulær - 0,906" x 0,350" overflade (23,00mm x 8,90mm) |
Tolerance ±10% |