UWZ1E4R7MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-9936-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-9936-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-9936-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWZ1E4R7MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWZ1E4R7MCL1GB Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
13 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
19.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C