UWX1H3R3MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-2133-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2133-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
UWX1H3R3MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.3 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWX1H3R3MCL1GB Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
17 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Rippel strøm @ høj frekvens
25.5 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 85°C