UWT1H010MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-2216-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2216-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-2216-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWT1H010MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UWT1H010MCL1GB Modeller
Mfr
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
6.3 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
9.45 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Spænding - Nominel
50 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C