UWG1E330MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-9747-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-9747-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-9747-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWG1E330MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWG1E330MCL1GB Modeller
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
70 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
140 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
1 Ohms
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,213" (5,40mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C