UWF1V4R7MCL1GB det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Nichicon
På lager: 3.773
Datablad
Similar
Nichicon
På lager: 9.019
Datablad
Cornell Dubilier Knowles
Panasonic Industry
Panasonic Industry
4.7 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UWF1V4R7MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-9733-2-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
UWF1V4R7MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UWF1V4R7MCL1GB Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
25 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
50 mA @ 100 kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Impedans
5 Ohms
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C