UWF0J470MCL1GB
DigiKeys varenummer
493-9701-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-9701-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-9701-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
UWF0J470MCL1GB
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UWF0J470MCL1GB Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
40 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
80 mA @ 100 kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Impedans
2.6 Ohms
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-55°C – 105°C