UVY1E221MED1TA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | UVY1E221MED1TA |
Beskrivelse | CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 220 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | UVY1E221MED1TA Modeller |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 200 mA @ 120 Hz |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 300 mA @ 10 kHz |
Varestatus Forældet | Lederafstand 0,098" (2,50mm) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,248" diam. (6,30mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,492" (12,50mm) |
Spænding - Nominel 25 V | Monteringstype |
Levetid @ temp. 1000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |
Driftstemperatur -55°C – 105°C | Grundlæggende varenummer |