UVY1E221MED1TA det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 5.925
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Datablad
220 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVY1E221MED1TA
DigiKeys varenummer
493-16165-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-16165-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVY1E221MED1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVY1E221MED1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
200 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
300 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C