UVY0J473MRD
DigiKeys varenummer
493-12456-ND
Producenter
Producentens varenummer
UVY0J473MRD
Beskrivelse
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47000 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UVY0J473MRD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.78 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
3.197 A @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C