UVR2C100MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-12828-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12828-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVR2C100MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 160 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UVR2C100MPD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
80 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
128 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
160 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C