UVR1V330MDD1TD
DigiKeys varenummer
493-5928-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-5928-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVR1V330MDD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UVR1V330MDD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
105 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
210 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C