UVK2W330MHD1TN kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Nichicon
På lager: 111
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 58
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
33 µF 450 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVK2W330MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-12658-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12658-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVK2W330MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVK2W330MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
180 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
288 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
450 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 85°C