UVK2E101MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-12636-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12636-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVK2E101MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UVK2E101MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
440 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
704 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C