UVK2D100MPD1TD er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Nichicon
På lager: 4.159
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 1.997
Datablad
10 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVK2D100MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-12625-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12625-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVK2D100MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVK2D100MPD1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
80 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
128 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
200 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C