UVK2D0R1MED1TA
DigiKeys varenummer
UVK2D0R1MED1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVK2D0R1MED1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 0.1UF 20% 200V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF 200 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UVK2D0R1MED1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.1 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
3.36 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
200 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C