UVK1J470MED1TD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 371
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 1
Datablad
Opgradering
Würth Elektronik
På lager: 8.732
CORNELL DUBILIER KNOWLES
På lager: 19.640
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
På lager: 809
Panasonic Industry
Panasonic Industry
KEMET
KEMET
47 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVK1J470MED1TD
DigiKeys varenummer
493-12590-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12590-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UVK1J470MED1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVK1J470MED1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
170 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
340 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C