UVK1E221MED det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Nichicon
På lager: 1.629
Datablad
Similar
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Direkte
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Direkte
Rubycon
Opgradering
Rubycon
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Cornell Dubilier Knowles
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
Würth Elektronik
220 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UVK1E221MED
DigiKeys varenummer
493-16110-ND
Producenter
Producentens varenummer
UVK1E221MED
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UVK1E221MED Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
280 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
420 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C