URS1H102MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-12205-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12205-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
URS1H102MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
URS1H102MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.16 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.334 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C