URS1E472MHD1TN er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 249
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 285
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Rubycon
På lager: 0
4700 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
URS1E472MHD1TN
DigiKeys varenummer
493-12344-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12344-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
URS1E472MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
URS1E472MHD1TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.05 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3575 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C