UPS1C220MDD1TD
DigiKeys varenummer
493-11318-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-11318-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPS1C220MDD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UPS1C220MDD1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
27.2 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
160 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
1.5 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C