UPM1J471MHD6AA
DigiKeys varenummer
UPM1J471MHD6AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPM1J471MHD6AA
Beskrivelse
CAP ALUM 63V POLAR
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.36 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.7 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
42 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C