UPM1E561MHD6AA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 827
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 899
Datablad
Panasonic Industry
På lager: 0
Panasonic Industry
På lager: 1.998
Billede for UPM1E561MHD6AA er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
UPM1E561MHD6AA
DigiKeys varenummer
UPM1E561MHD6AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPM1E561MHD6AA
Beskrivelse
CAP ALUM 25V POLAR
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Klassificeringer
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
860 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.06 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
60 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C