UPJ2A330MPD6TD
DigiKeys varenummer
493-11883-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-11883-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPJ2A330MPD6TD
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UPJ2A330MPD6TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
166 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
293 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
420 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C