UPJ1K4R7MDD1TD
DigiKeys varenummer
493-5101-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-5101-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPJ1K4R7MDD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 4.7UF 20% 80V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UPJ1K4R7MDD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
26 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
53 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
4.2 Ohms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C