UPJ1H471MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-12254-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-12254-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPJ1H471MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UPJ1H471MHD6TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.17 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.47 A @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
60 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C