UPA1E391MPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UPA1E391MPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UPA1E391MPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UPA1E391MPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UPA1E391MPD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
645 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
860 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
62 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C