UPA1E391MPD1TA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | UPA1E391MPD1TA |
Beskrivelse | CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL TH |
Producentens standard leveringstid | 21 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 390 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | UPA1E391MPD1TA Modeller |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 645 mA @ 120 Hz |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 860 mA @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Impedans 62 mOhms |
Kapacitans | Lederafstand 0,138" (3,50mm) |
Tolerance ±20% | Størrelse/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Spænding - Nominel 25 V | Højde - Monteret (maks.) 0,650" (16,50mm) |
Levetid @ temp. 3000 timer @ 105°C | Monteringstype |
Driftstemperatur -55°C – 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |