UPA1A472MHD6 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 405
Datablad
4700 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UPA1A472MHD6
DigiKeys varenummer
UPA1A472MHD6-ND
Producenter
Producentens varenummer
UPA1A472MHD6
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
UPA1A472MHD6 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.981 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.33 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
26 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C