UKW2A330MPD
DigiKeys varenummer
493-16907-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKW2A330MPD
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKW2A330MPD Modeller
Kategori
Rippel strøm @ lav frekvens
160 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
320 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,453" (11,50mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C